"UnnSeen" Kahraman'ın Yolculuğu

Bugüne kadar adını duyduğunuz kahramanları bir düşünün. Hafızanızda güçlü, çevik, yürekli, cesur, iyi kahramanlarla karşılaşacaksınız. Bu kahramanlardan hemen hepsinin süper güçleri vardır. Kimi uçar, kimi yenilmez bir dövüşçüdür, kiminin sezgilerinden kurtulmak imkansızdır, kimi kendini hep yeniden yaratır.
Selçuk Çınar’ın kahraman fotoğrafları, bir kahramana dair bundan çok daha fazlasını bize sunuyor ve hepimizin kendi hayatının kahramanı olduğunu hatırlatıyor.

Anlattığı kahraman tek bir süper güce ya da sadece güçlü ve cesur gibi tek tip sıfatlara sıkışıp kalmıyor; her duygusuyla, her bir özelliğiyle kendisi için iyi ve güzel olacak olana doğru hareket edebiliyor. Tüm benliğiyle kendisine iyi gelebiliyor, olmayı arzuladığı yerde olabiliyor, kendini gerçekleştirebiliyor. Hayatın getirdikleri karşısında inanılmaz bir varlık göstererek ilerleyen birer kahraman olarak bazen yalnızlığımızdan, bazen üzüntümüzden, tüm bedenimizden, kendi dansımızdan ve tüm renklerimizden güç alabileceğimizi vurguluyor.

Hepimiz bu hayatta istediklerimize doğru kahramanca ilerleyebilecek bütün özelliklere sahip olarak doğarız. Ancak büyürken bize gösterilen doğrulara, yanlışlara, kalıplara ve edindiğimiz kötü tecrübelere göre kendimizi şekillendiririz. Yanlış olmamak için, yargılanmamak için, tamir olamayacağını düşündüğümüz zararlar görmemek için yalnız kalmamak için endişeyi öğrenir ve istediklerimizi yapmaktan vazgeçeriz. Hareketsizleştikçe içimizdeki kahramanın bazı özelliklerini görmez olur, unuturuz. Selcuk Çınar’ın gözü, görmekten vazgeçtiklerinizi, yola devam etmek için en çok ihtiyaç duyduklarınızı, içinizdeki kahramanı size tekrar gösteriyor.

Baktığınız her fotoğrafta kendi kahramanınızdan bir parça görmeniz dileğiyle.

Dr. Özge Mergen

Fotoğraf için!

Sizinle hemen iletişime geçebilmemiz için mesajınızı bekliyoruz.

adres

Gümüşlük, Bodrum /Muğla TÜRKİYE